Resetujący/Zawieszający się laptop przy uruchamianiu

laptop sam się resetuje W momencie, gdy uruchamiamy komputer i po pojawieniu się logo Windows dalej system nie pracuje, zawiesza się bądź też nieustannie resetuje możemy myśleć o tym czy przypadkiem awarii nie uległy pliki systemowe. Spowodowane to może być nagłym wyłączeniem komputera bądź błędami na dysku. W zależności od posiadanego systemu mogą pojawić się różne opcje w takim momencie: „Tryb Awaryjny”, „Ostatnia dobra znana konfiguracja” a także opcje zaawansowane. Najlepszą opcją jest skorzystanie z ostatniej dobrej konfiguracji o tyle o ile taka jest zapamiętana przez komputer. Jeśli się nie uda trzeba sięgnąć po tryb awaryjny. Gdy uda się uruchomić tryb awaryjny prawdopodobnie po kolejnym uruchomieniu system ruszy już normalnie.

Gdy komputer resetuje się bądź wyłącza w czasie intensywnej pracy bądź grania można przypuszczać, że problemem komputera jest jego przegrzewanie się. Konieczny jest odpowiedni obieg powietrza, dlatego sprawdźmy czy przypadkiem nie są zasłaniane otwory wentylacyjne. Laptop powinniśmy oczywiście trzymać na powierzchniach, które się nie nagrzewają. Unikajmy więc koców, pościeli a stawiajmy swój laptop na biurku czy specjalnych drewnianych stolikach. Jeśli uważanie na to gdzie komputer się znajduje nie wystarczy powinniśmy pomyśleć o tym, by wymienić na swoim komputerze pastę termoprzewodzącą. Smaruje się nią procesor zanim przyłożymy do niego radiator. Jest to naturalny proces, że pasta się zużywa i co jakiś czas warto procesor przesmarować.

komputer zawiesza się Uważajmy, by pasty nie nakładać za dużo. Zazwyczaj malutka tubka wystarcza nawet na kilkanaście smarowań. Po całej powierzchni procesora smarujemy taką samą, równą ilość pasty. Jeśli już rozłożyliśmy komputer sprawdźmy czy na elementach nie pojawił się kurz. Trzeba go usunąć, oczywiście nie mechanicznie, leczy przy pomocy specjalnego sprężonego powietrza, sprzedawanego w sklepach z komputerowymi akcesoriami. Unikajmy używania wszelkiego rodzaju ściereczek, które mogą na takich elementach pozostawiać swoje nitki, tak może dojść do uszkodzenia sprzętu.