Problem z niewłączającym się laptopem

laptop nie uruchamia się Elektroniczne urządzenia niestety podatne są na różnego rodzaju uszkodzenia związane z przepięciami prądu bądź tez zniszczeniem materiału, z jakiego zostały wykonane. Podobnie awariom ulegają laptopy. Zazwyczaj większość problemów z laptopami jest niezależnych od producenta sprzętu. Zdarza się jednak, że pewne marki są mniej lub bardziej podatne na awarie. Nasz artykuł jest próbą przedstawienia często pojawiających się problemów z laptopami oraz sposobów na ich rozwiązanie. Komputer się nie włącza W tym problemie można mówić o dwóch grupach awarii. Pierwsza z nich to sytuacja, gdy po uruchomieniu komputera nic się nie dzieje. Mimo, że jest on podłączony do zasilania nie pojawia się nic. W takim momencie powinniśmy sprawdzić zasilanie, poprawne umieszczenie baterii. Jeśli laptop jest poprawnie zasilany powinna na to wskazywać dioda zasilania. W niektórych przypadkach może pojawić się uszkodzony port ładowarki bądź kabel.

Najlepiej by sprawdzić inną baterię i zasilacz, by w ten sposób ocenić czy nasz zasilacz jest uszkodzony. Jednocześnie znajdziemy dużo szybciej potencjalnego winowajcę. W przypadku uszkodzeń w ładowarce trzeba kupić zamiennik. Tutaj powinniśmy jednak pamiętać o dobrym dopasowaniu. Napięcia muszą się zgadzać zarówno na naszej ładowarce jak i kupowanym zamienniku. Jeśli w kupionym zamienniku nie pasuje wtyk do komputera można skorzystać ze specjalnych przejściówek, które są powszechnie dostępne w sklepach ze sprzętem komputerowym.

komputer nie włącza się Trzeba równocześnie zdawać sobie sprawę z tego, że używanie zamiennika ładowarki może powodować różne problemy z komputerem. Druga grupa problemów to sytuacja, gdy po odpaleniu komputera słychać, że sprzęt zaczyna działać ale dalej nie pojawia się ekran. W takim momencie warto zdecydować się na rozkręcenie dolnej pokrywy laptopa by sprawdzić kondensatory na płycie głównej. Gdy po uruchomienia laptopa zaczyna działać układ chłodzenia, jednak dalej nic się nie dzieje można spodziewać się, że awaria dotyczy karty graficznej w komputerze bądź też kości pamięci ram. W takiej sytuacji również warto zajrzeć pod pokrywę laptopa, by usuwać kości pamięci i badać czy to one są przyczyną problemów. W przypadku karty graficznej przed ostateczną awarią często pojawiają się swego rodzaju symptomy, które związane są z nieprawidłowym wyświetleniem grafiki. Najczęściej będzie tutaj wchodzić w grę uszkodzenie mostka północnego - tego elementu nie wymienimy jednak sami i trzeba poprosić o pomoc specjalistyczny serwis. W takiej sytuacji decydujmy się na wymianę układu na nowy, nie korzystajmy z propozycji naprawy.